Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi

August 19, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi

 

Obecnie wielu producentów pierścieni ślizgowych produkuje również korytka na szpule kablowe.Czy znasz klasyfikację korytek na szpule kablowe z pierścieniem ślizgowym?Jak działa bęben linowy?Również na co należy zwrócić uwagę przy załadunku i rozładunku mobilebębny kablowe?Teraz przedstawmy Ci odpowiednie treści od JARCH.

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  0

Bęben kablowy, znany również jako bęben zasilający lub bęben bębnowy, służy do zastępowania przesuwnych linii jezdnych i staje się głównym rozwiązaniem w dziedzinie mobilnej transmisji (zasilania, danych i mediów płynnych) ze względu na małą przestrzeń montażową, wygodną konserwację, niezawodność wykorzystanie i niski koszt.

 

Klasyfikacja pierścień ślizgowy korytka kablowe

 

Bęben kablowy można podzielić na typ nieelektryczny i elektryczny w zależności od formy jazdy;W zależności od układu kabli można go podzielić na osiowe jednorzędowe i osiowe wielorzędowe;W zależności od położenia pierścienia ślizgowego kolektora można go podzielić na typ wewnętrzny pierścienia ślizgowego i typ zewnętrzny pierścienia ślizgowego;W zależności od materiałów uzwojenia jest podzielony na zbrojony bęben kablowy i bęben na wąż.Typ nieelektryczny obejmuje: elastyczny (TA), ciężki młotkowy (ZC) i magnetyczny ze sprzęgłem (JQC);Typ elektryczny obejmuje: typ ze sprzęgłem magnetycznym (JQD), typ z momentem obrotowym (KDO), typ z histerezą (CZ) i typ z regulacją częstotliwości (BP).

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  1

Zasada działania bęben kablowy:

 

Część zasilająca i część regulująca prędkość na bębnie linowym są utrzymywane przez silnik, który ma wyjątkowe właściwości elektryczne i mechaniczne.Silnik posiada szeroki zakres regulacji prędkości oraz miękkie właściwości mechaniczne.Gdy zmienia się obciążenie, prędkość robocza silnika również odpowiednio się zmienia, to znaczy obciążenie wzrasta, prędkość maleje, obciążenie maleje, a prędkość wzrasta.Ponadto silnik może pracować stabilnie przez długi czas w dowolnym punkcie charakterystyki mechanicznej momentu obrotowego i prędkości, dzięki czemu może zapewnić, że kabel będzie mógł uzyskać odpowiednią prędkość nawijania i napięcie na odpowiednim promieniu szpuli.

 

1. Wyjściowy moment obrotowy silnika uzwojenia kabla jest wykorzystywany jako moc napędzania szpuli w celu zebrania kabla przez część zwalniającą.

 

2. Zwolnij wyjściowy moment obrotowy silnika kablowego jako siłę blokującą, aby zapobiec szybkiemu otwarciu szpuli kabla i zapewnić synchronizację układania kabla.

 

3. Podczas wyłączania silnik z długotrwale zablokowanym wirnikiem jest wyposażony w normalnie zamknięty hamulec tarczowy, który może zapewnić, że kabel nie ześlizgnie się ze szpuli z powodu grawitacji, gdy silnik jest wyłączony.

 

Aby zapewnić, że linia kablowa jest zawsze drożna, jest nierozerwalnie związana z wkładem pierścień ślizgowy.Zgodnie z różnymi metodami instalacji przewodzącego pierścienia ślizgowego można go podzielić na trzy struktury: typ wewnętrzny pierścienia ślizgowego, typ zewnętrzny pierścienia ślizgowego i typ wspornika.Pierścień ślizgowy jest wbudowany, o zwartej konstrukcji i pięknym wyglądzie;pierścień ślizgowy jest instalowany na zewnątrz w celu łatwej konserwacji;Wspornik nadaje się do nawijania długich i ciężkich kabli.

 

 

 

 

Bęben kablowy w innowacyjny sposób stosuje pierścień ślizgowy do realizacji procesu automatyzacji

 

Pierścień ślizgowy, znany również jako przewodzący pierścień ślizgowy lub przewodzący pierścień, służy do zastępowania ślizgowych linii stykowych i staje się głównym rozwiązaniem w dziedzinie mobilnej transmisji (zasilania, danych i mediów płynnych) ze względu na małą przestrzeń montażową, wygodną konserwację, niezawodność wykorzystanie i niski koszt.

 

1. Wbudowany pierścień ślizgowy

 

Ten rodzaj bębna kablowego jest zwykle instalowany poziomo.Jak sama nazwa wskazuje, pierścień ślizgowy jest zamontowany wewnątrz centralnego wału bębna linowego.

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  2

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  3

 

2. Pierścień ślizgowy typu zewnętrznego

 

Zwykle jest to odpowiednie w przypadku, gdy specyfikacja kabla jest często zmieniana lub gdy wiele kabli współdzieli jeden bęben.Pierścień ślizgowy jest zainstalowany z boku bębna kablowego wzdłuż kierunku osiowego, a na zewnątrz zwykle znajduje się osłona ochronna.Konstrukcja pierścienia ślizgowego jest łatwa do wymiany.

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  4

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  5

3. Wspornik pierścienia ślizgowego

 

Przewodzący pierścień ślizgowy bębna kablowego jest zainstalowany w podstawie i zainstalowany wzdłuż kierunku osiowego.Pozycja wspornika to część bębna.Ten rodzaj bębna kablowego nadaje się do sytuacji o dużej przestrzeni, długiego i ciężkiego kabla i jest powszechnie stosowany w dźwigu koronowym / dźwigu maszyn portowych.

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  6

 

Powyższe to trzy popularne opcjonalne pierścienie ślizgowe.Ponadto jest stosowany w specjalnych warunkach pracy, takich jak przeciwwybuchowy pierścień ślizgowy stosowany w środowisku wybuchowym, wysokoprądowy pierścień ślizgowy do przesyłania prądu o dużej mocy, zintegrowane produkty elektrohydrauliczne itp. schematy do wyboru.

 

 

Jako główny element bębna kablowego znaczenie przewodzącego pierścienia ślizgowego jest oczywiste.Przewodzący pierścień ślizgowy produkowany przez firmę JARCH elektromechanika został z powodzeniem zastosowany u wielu znanych producentów bębnów kablowych w kraju i za granicą.I zdobył jednogłośną pochwałę, kompletne rozwiązania i wygodną instalację.

 

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  7

 

Na co więc należy zwrócić uwagę przy załadunku i rozładunku mobilnych bębnów kablowych?

 

1, Schowek na szpulę kablową:

 

Przewody i splotki kablowe nie mogą być składowane na wolnym powietrzu, a bęben kablowy nie może być układany poziomo.W przypadku przechowywania na wolnym powietrzu należy wykonać prace przeciwdeszczowe.

 

Magazynowane produkty przechowuje się według kategorii w celu uzyskania wyraźnego rozróżnienia i oznakowane oczywistymi produktami.

 

Będzie kanał do układania produktów, a te dostarczone jako pierwsze powinny być umieszczone z przodu

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  8

 

2) Transport szpuli kablowej:

 

Podczas podnoszenia rolek surowo zabrania się jednoczesnego podnoszenia kilku rolek.Na pojeździe bęben kablowy musi być umieszczony stabilnie, a nie poziomo i zamocowany odpowiednimi metodami.

 

Produkty należy przykryć podczas transportu w deszczowe i śnieżne dni, aby zapobiec zamoczeniu.Znak statusu identyfikacji produktu i kontroli powinien być chroniony podczas obsługi, aby zapobiec utracie lub skasowaniu-

Podczas transportu surowo zabrania się zrzucania bębna kablowego z kablem lub linką z wysokości, a także bezwzględnie zabrania się mechanicznego uszkodzenia kabla i linki.

 

Szpulę należy dobrać do długości kabla i dopuszczalnego promienia gięcia.Ogólnie promień gięcia nie powinien być mniejszy niż 20-krotność zewnętrznej średnicy kabla.

 

W przypadku transportu na duże odległości aluminiowej splotki i stalowego drutu rdzeniowego poza prowincję, do pakowania interwałowego z płytą drewnianą należy użyć płyty z przybitą płytą uszczelniającą.

najnowsze wiadomości o firmie Zasada działania bębnów kablowych z pierścieniami ślizgowymi  9

 

Na koniec edytor elektromechaniczny JARCH przypomina, że ​​jeśli potrzebujesz kupić wymagany bęben, skontaktuj się ze mną na czas, aby podać odpowiednie specyfikacje i parametry, a my zarekomendujemy najlepszy wybór dla Ciebie.Dziękuję za wsparcie, do zobaczenia następnym razem!